National University of Kyiv-Mohyla Academy
 

Іменні фонди для НаУКМА 

Україна, 04655, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2 

arrowГоловна arrow Іменні фонди arrow Фонд Івана, Іроїди та Михайла Винницьких, Канада arrow Засновник Sunday, 24 June 2018  
ГоловнаІменні фондиУмови заснуванняПодіїКонтакти
Надрукувати Надіслати електронною поштою
Засновник

Іменний фонд Івана, Іроїди та Михайла Винницьких (Канада) 


Фонд засновано у серпні 2005 року з метою надання щорічної допомоги ім. Юліяна Винницького для викладачів Факультету природничих наук НаУКМА. Допомогу ім. Юліяна Винницього – видатного інженера-агронома, засновано родиною Винницьких: наймолодшим сином Іваном, його дружиною Іроїдою, та їх сином Михайлом.   

Юліян Винницький

Закінчив Краківський університет, де отримав освіту інженера-агронома, знав кілька мов, зокрема: польську, німецьку, російську.
До Другої світової війни був директором господарського фільварку у селі Чортків Тернопільської обл.
В 1945 році переїжджає разом з синами та донькою у Відень, який на той час був поділений на кілька зон: радянську, американську, англійську. Його дружина із дітьми потрапляють в американську, а Юліяна із 12–річним сином затримують у радянській зоні. Пізніше Ю.Винницький потрапив до штаб-квартири КДБ у Відні, а згодом був відісланий у Сибір.
В 1958 році був звільнений, проте у Львові, де Винницький мав родичів і хотів оселитись, прописки йому не дали.
Останні  роки свого життя мешкав у селищі міського типу Зимна вода. За кілька днів до смерті чекав приїзду дружини, яка нарешті отримала візу, але через події у Празі, куди були введенні Радянські війська, її віза була скасована. Через два дні після цього Юліян Винницький помер.   

 
Наступна >
top of page

© 2018 UKMA Endowment
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.